Navigácia

Výber jazyka

Obsah

Európska cena obnovy dediny 2018 za komplexný, trvalo udržateľný rozvoj dediny

Typ: ostatné
V piatok 21. septembra 2018 sme si v Rakúskej obci Fliess prevzali Európsku cenu obnovy dediny 2018 za komplexný, trvalo udržateľný rozvoj dediny.

Naša obec sa v konkurencii obcí z rôznych európskych krajín nestratila. V súťaži Európskej ceny obnovy dediny sme získali cenu za komplexný trvalo udržateľný rozvoj dediny. Nestali sme sa síce absolútnym víťazom tejto prestížnej súťaže, no aj napriek tomu to bola pre nás a našu dedinu veľká česť zúčastniť sa takejto súťaže. Medzi 23 obcami z celej Európy sme sa nestratili a ukázali, že vďaka aktívnej práci a úsiliu celej obce a všetkých jej obyvateľov sme schopní obstáť v konkurencii ostatných európskych krajín. 

Komisári, ktorí v rámci súťaže navštívili našu obec vyzdvihli najmä mladé obyvateľstvo, unikátnu gajdošskú kultúru, prítomnosť prameňa slanej vody, ale aj transformáciu bývalého areálu polhorskej píly na malý priemyselný park. 

Naša trojdňová návšteva Rakúskej obce Fliess, kde sa uskutočnilo tohtoročné slávnostné odovzdávanie cien Európskej ceny obnovy dediny nám tiež priniesla množstvo nových nápadov a predovšetkým presvedčenie, že je pred nami ešte veľké množstvo práce, aby sme z Oravskej Polhory vytvorili modernú obec založenú na využívaní unikátnych prírodných a kultúrnych hodnôt, poskytujúcu vyhovujúce podmienky pre život svojich obyvateľov ale aj návštevníkov, ktorí k nám zavítajú. 

Sme presvedčení, že spoločným úsilím a tvrdou prácou sa nám to podarí!


Vytvorené: 23. 9. 2018
Posledná aktualizácia: 23. 9. 2018 10:54
Autor: